Svatý Valentýn  

 

 

Nahoru
HUMOR
10 rozdílů  žena a dívka
Božskej klid
Cestování po světě
Citáty, Přísloví, Moudra
Dárky pro muže
Děti - výchova
Dieta
HOROSKOP
HOVORY S ANDĚLEM
Jak se stát oblíbeným
Jak se zbavit blech
Jak se zbavit dluhu
Jak udělat partnera šťastným
Jak využít logr z kafe
Jedovaté potraviny pro kočky
Jedovaté rostliny pro kočky
KOČKY a KOCOUŘI
Kuře, kuřecí jídla a speciality
Láska
MDŽ
Koupím nemovitost
Oceány
PF
POHÁDKY pro malé i velké děti
PŘELIDNĚNÍ PLANETY
Přesný čas v ČR
SOLÁRY za SKVĚLOU CENU
Svatý Valentýn
Trávník
Vánoce
Váš den narození
Věděli jste to?
Velikonoce
VÝDĚLKY na internetu
Zajímavé stránky na FB
ZPĚVNÍK ČESKÝCH PÍSNIČEK
z ostatni
Zboží  

Svatý Valentýn   

 
Svatý ValentýnUdělej radost svému miláčkovi, milenci, příteli, milence, kamarádce, nebo své tajné lásce. Kup ji něco krásného.  Něco čím vyjádříš to, jak moc je miluješ a máš rád-a. Láska se dá vyjádřit polibkem, nicméně na Svatého Valentýna je velice oblíbené darovat své lásce nějaký zamilovaný dárek.
A co Ti Svatý Valentýn nabízí na těchto stránkách? Jsou zde informace o tom, proč se každý rok 14. února slaví den zamilovaných, svátek svatého Valentýna. Trochu zajímavé historie a tradice určitě nebude na škodu.
Ke svátku sv.  Valentýna se váže i celá řada nejrůznějších tradic a nejroztodivnějších pověr. Přečti si, které to jsou. A pokud snad patříš k pověrčivým lidem, tak se podle těchto rad řiď . Nakonec říká se, že na každém šprochu, pravdy trochu.
Když se člověk zamiluje, tak ho jistě napadne „Co je to vlastně ta láska?“. Ani Svatý Valentýn neví všechno, nicméně pokusil se zjistit vše, co se o nejkrásnějším zázraku, lásce, dosud ví.
Co by to bylo za svátek zamilovaných bez dárků. K příležitosti 14. února, svátku zamilovaných, pro Tebe Svatý Valentýn připravil bohatou nabídku tipů na dárky pro zamilované, dárky pro miláčka a dárky z lásky. V přehledu jsou pouze kvalitní dárky, které jsou zárukou štěstí v očích Tvé lásky.
Přeji Ti krásného Valentýna! A pokud si to již letos prošvihl(a), nezoufej… dávat zamilované dárečky můžeš přece celý rok. Hodně štěstí v lásce!

.

Jakmile se v kalendáři objeví únor, žije celý svět ožije myšlenkami na lásku.

Bude den Sv. Valentýna. Kdo to ale byl svatý Valentýn? Proč je vůbec tento den spojován s láskou?
Ve starověkém Římě byl 14. únor svátkem pocty bohyni June. Jono byla královnou všech římských bohů a bohyň a následující den, 15. února začínaly oslavy boha Lupercia.  V tehdejší době byly životy chlapců a dívek striktně odděleny, a jednou za rok,  právě v předvečer tohoto svátku probíhala jakási loterie. Na kousky papíru se napsala jména vybraných mladých dívek, listky se vložily do nádoby a mladí muži si vždy vybrali jeden lístek a s vyvolenou dívkou se stali partnery po dobu oslav a často i po celý rok až do další loterie.

Císař Klaudius II. se zúčastňoval mnoha bitev, ale římští muži jen neradi vstupovali do vojska. Klaudius věřil, že to bylo proto, že nechtěli opouštět své milé a rodiny,  a proto se rozhodl zakázat všechna zasnoubení i svatby v celém Římě. Svatý Valentýn byl římský kněz , který žil v době Klaudiovy vlády. Nedbal Klaudiova zákazu a dál tajně oddával zamilované páry. Za tyto skutky byl uvězněn a odsouzen k smrti. Trest byl vykonán 14. února r. 296.

Tradice se má,  že za pobytu ve vězení za ním chodili mladí lide a házeli mu květy a psané vzkazy do okna jeho cely. Tak chtěli ukázat že jako on i oni věří v lásku. Jednou z nich byla dcera správce vězení, do které se Valentýn zamiloval a v den své smrti jí zanechal dopis, který podepsal "s láskou Tvůj Valentýn". Tato větička přežila staletí a dodnes se píše na přání.  Dávají si je mezi sebou mladí i starší. Jméno Valentýn tak často skrývá tajného ctitele či ctitelku, takže se stává že chlapci i dívky mohou obdržet i několik přání, aniž by věděli, od koho jsou.

Lásky není nikdy dost, budiž tedy 14. únor vzorem pro všechny další dny v roce. Buďte zamilovaní každý den .....

Svatý ValentýnJiná legenda ze starého Říma vypodobňuje Valentýna jako velmi ctnostného, počestného a moudrého člověka. O jeho moudrosti se doslechl dokonce i císař a povolal si Valentýna k sobě. Nešetřil chválou a neskrýval obdiv k Valentýnovi, posteskl si také nad okolnostmi, proč se Valentýn nemůže stát přítelem císařovým. Protože Valentýn, ač tak moudrý a vzdělaný, věří těm pověrám nazývaným křesťanství. Valentýn namítl, že císař je tím, kdo věří pověrám.
Císař nakázal městskému prefektu Astoriovi, aby na sebevědomého Valentýna dohlížel. A aby byl Valentýn pod důslednou kontrolou, vzal si Astorius Valentýna do domu. Tam se setkal s velmi krásnou, ale nevidomou dcerou prefekta. Astorius požádal Valentýna, aby se modlil za dceřin zrak. Valentýn tak rád učinil, protože v sílu modliteb věřil a dívku si zamiloval.
Zázrak se opravdu stal a dívka opět spatřila světlo světa. O zázračném uzdravení si povídal celý Řím. Pohané odmítli věřit v ten zázrak a vtrhli do domu prefekta, Valentýna odvedli a za městem mu oddělili mečem hlavu od těla. Navzdory trpkému osudu se stal sv.Valentýn symbolem věrných a neutuchající lásky.

Takže si to užijte co to půjde, protože máte velké štěstí !!!!!!!! Oslavte Valentýna se vší parádou  !!!!