Děti - výchova  

 

 

Nahoru
HUMOR
10 rozdílů  žena a dívka
Božskej klid
Cestování po světě
Citáty, Přísloví, Moudra
Dárky pro muže
Děti - výchova
Dieta
HOROSKOP
HOVORY S ANDĚLEM
Jak se stát oblíbeným
Jak se zbavit blech
Jak se zbavit dluhu
Jak udělat partnera šťastným
Jak využít logr z kafe
Jedovaté potraviny pro kočky
Jedovaté rostliny pro kočky
KOČKY a KOCOUŘI
Kuře, kuřecí jídla a speciality
Láska
MDŽ
Koupím nemovitost
Oceány
PF
POHÁDKY pro malé i velké děti
PŘELIDNĚNÍ PLANETY
Přesný čas v ČR
SOLÁRY za SKVĚLOU CENU
Svatý Valentýn
Trávník
Vánoce
Váš den narození
Věděli jste to?
Velikonoce
VÝDĚLKY na internetu
Zajímavé stránky na FB
ZPĚVNÍK ČESKÝCH PÍSNIČEK
z ostatni
Zboží  

DĚTI  a jak je vychovávat  

 

Psychologické kecy ...

Nejhorší mi asi přijdou takové ty řeči, že se musí na děti mile a že moderní rodiče jsou mnohem benevolentnější a že na západě ....
No ani se mi to už nechce rozepisovat. Byl jsem v USA a viděl jsem, jak benevolentně vychovávají své děti. Takové fracky jen těžko najdete!

Bude hodně náročné pro tuto novou generaci se o sebe postarat.
Rodiče poskytující servis, tu věčně nebudou.

Konstatování neznámé ženy

"Děti se dnes nemají nutit k jídlu, spánku, učení, pohybu, domácím pracím, ba ani k respektu autorit. Děti dnes jednoduše mohou vše, dospělí nic. Vyrůstá přece generace osobností, která nepotřebuje to, čím si prošli rodiče…

Nevím, čím si prošli ostatní rodiče, ale občas mi z článků o dnešní výchově připadá, že si museli projít doslova očistcem a proto na své děti aplikují ty nejšílenější alternativní metody. Děti dnes nemusí nic, doslova.

Třeba my jsme v mládí museli poslouchat – rodiče, prarodiče, učitele, trenéry... To je asi první věc, kterou dnešní rodiče na své děti neaplikují, aby neměly doživotní mindrák. Jo, já poslouchat musela a mimochodem žádný mindrák z toho nemám. Šlo to bez bití, má-li někdo pocit, že poslouchání je vždy jen pod pohrůžkou trestu. Rodiče měli autoritu, a dokud jsem bydlela do dospělosti doma, platila pravidla mých rodičů. Nevím, co je na tom tak divného, ale přijde mi to normální. Asi ne ostatním kolem, takže nevychovaných dětiček, co se neumí chovat ani doma, ani kdekoliv na veřejnosti, v hotelu či restauraci, vídám stále více. Neposlechnou za žádnou cenu, ani za cenu sebezničení, a tomuhle někdo říká „zdravé“ dětské sebevědomí?

.

Děti dnes nemusí ani jíst v pravidelných časech normální jídlo. Vídám maminky, které se lžičkou v ruce pobíhají kolem stolu či kdekoliv jinde a snaží se dostat do své osobnosti oběd. Dítě oběd odmítá, načež vyškemrá po chvíli sušenku nebo zmrzlinu. Pamatuji se, jak u nás platilo snídaně-oběd-večeře, nikdo nás do jídla nenutil, ale všichni věděli, že v mezičase nic nebude.
Najez se jídla, sladkosti jsou za odměnu nebo si dej ovoce. U televize nic k „zobání“ nebylo a po večeři se nic netláskalo. A světe div se, obezita nebyla takovým strašákem jako je dnes a to se u nikoho doma žádné speciality, cizokrajná, odlehčená, bezlepková (i pro ty, kteří takovou dietu nepotřebují), veganská nebo light jídla nepřipravovala…

Děti dnes zásadně nemusí doma pomáhat. Rodiče dost často připomínají otroky a sloužící. Z práce honem vyzvednout autem děti, honem je odvézt do kroužku, připravit jim tohle a tamto, dovézt domů, uvařit jídlo, uklidit, vysát, vyprat, vyžehlit, dát do skříně … Slýchám, jak se některým ratolestem zažírá i to, že musí dát nádobí do myčky, případně ho z myčky uklidit do skříněk.
S odpadky chodí tátové, hadr na podlahu osobnosti neznají, není přece od věci pořídit automatický vysavač?! A posekat trávu nebo snad vyplít záhon? Pomoci u babičky nebo dojít pěšky pro nákup???? Žijí jako v bavlnce, jediný stres, který je doma může potkat je nefunkční anténa k TV nebo výpadek internetového signálu… No, jsem zvědavá, kdo jim takový servis bude poskytovat až rodiče nebudou nebo až je takové osobnosti šoupnou do LDN?

No a nutit děti snad do učení nebo je vyhnat někam do lesa za pohybem, v horším případě na stadion či plavečák? Nebo je snad nutit jít večer spát???

Já vám nevím, ale opravdu je správná cesta nechtít po dětech nic?
Nemusí nic znát protože vše najdou na internetu? Vždyť už dnešní děti neumí ani pořádně psát, leckteré nedokáží ani číst a bez kalkulačky si nespočítají ani nákup… Bez tabletu si neumí najít cestu nebo vyhledat odjezd vlaku v jízdním řádu. Bez internetu se vlastně neumí ani bavit, protože internet a sociální sítě jsou pro ně jedinou zábavou, všechno ostatní je nuda …
A takoví jedinci, kteří se vlastně neumí o sebe postarat, nic nevědí, nemají jakékoli sociální návyky a žijí znuděné životy, to má být ta lepší příští generace ????"

 

Jak dostat dítě do postele?

Přichází večer a je pomalu čas, aby se Váš potomek uložil do postele a spal. Avšak děti mají večer tolik výmluv proč ještě nejít do postele, až to kolikrát protáhnou do pozdních večerních hodin. Není snadné odolat prosbám o pohádku, či jiné rozptýlení před nudným spánkem. Jak je tedy úspěšně dostat do postele?

Může to být problém pokud uspáVám jednoho, ještě větší, pokud jsou dva či tři a navíc s větším věkovým odstupem. Přechod od zábavných aktivit k odpočinku není jednoduchý, vždyť kreslit si, zda se hrát je vždy zábavnější, než se vychystat do postele.

Přesná pravidla pro každého

Zaveďte večerní rutinu, která se musí dodržovat. Dítě by mělo mít přesně určenou večerku, tedy přesný čas, kdy bude vždy již v posteli. Před tím je třeba v dostatečném předstihu provést osobní hygienu, tedy umýt si zuby, odskočit na toaletu a obléci se do pyžama. I když Vám přesně stanovený postup čas neušetří, nebudete alespoň z večerního ukládání do postele všichni vystresovaní.

Děti jsou však mazané a vědí, že když jim přikážete převléknout se, znamená to, že budou muset jít spát. Výmluv, kterými tuto chvíli chtějí každý večer prodloužit si najdou kopec. Jedním z osvědčených triků je možnost výběru - ať udělají činnosti před spaním podle pořadí, jaké si vyberou samy, pohádka na dobrou noc může přijít nakonec jako odměna.

Vy ho znáte nejlépe

Vše se odvíjí od věku a temperamentu dítěte. Některé děti, hlavně ty mladší potřebují Vaši asistenci i při převlékání, i při hygieně, ty větší mohou mezi sebou soutěžit, kdo to zvládne lépe či rychleji.

Pokud se sám nechce uložit do postele, použijte jiný osvědčený trik rodičů - převeďte na něj odpovědnost. Je to na něm, aby uložil do postýlky svého medvěda či panenku, nebo jiného kamaráda, to pomáhá.

Pohádka na dobrou noc

Čtete si na dobrou noc pohádky? Měly by to být pohádky, které dítě příliš nerozruší, aby náhodou nemělo špatné sny. Snad není na celém světě jediné dítě, které by večer nepožádáno ještě o další pohádku. Buďte však nekompromisní, delší pohádku slibte jedině v případě, že druhý den bude v posteli nejen na čas, ale dokonce dříve, abyste to stihli.

Hladové bříško

Také Vaše děťátko občas vyrukuje s tím, že je hladové? Velmi efektivní způsob, jak natáhnout večer. Nabídněte mu jen jablko, banán či jiný kousek ovoce. Avšak nic sladké, ani s nápoji to není třeba přehánět. Mezi večeří a spánkem by měl být takový časový odstup, že by dítě hlad nemělo pociťovat.

Zůstaň u mne

Když nechce spát dítě samo, opět můžete sáhnout po oblíbené hračce, které může děťátko dělat velkého ochránce. Pokud to nepomůže, zůstaňte sedět blízko postele, avšak po tmě. Dítě ví, že jste u něj, není to však signálem k tomu, aby bylo vzhůru, ale aby klidně usnulo. Tento rituál se vyplatí opakovat každý večer, přičemž dobu, kterou při něm trávíte zkracujete.

Děti je třeba honit do postele poměrně do vysokého věku, protože dostatek spánku a odpočinku je minimálně do začátku puberty velmi důležitý, nepolevujte ze svých pevně stanovených pravidel. Větší dítě by mělo také v určeném čase ležet v posteli, pokud se chce rozptýlit, tak jen knihou, nikdy ne televizorem.

 

Výroky dětí - některé jsou lepší jak vtipy

1. Strašně jsem se lekl, když maminka onemocněla, protože jsem si myslel, že nám bude vařit tatínek.
2. Na maminky se nemá křičet, protože jsou prospěšné.
3. Když se dva lidi do sebe zamilují a poprvé se políbí, hned se zhroutí a nevstanou aspoň hodinu, ale možná i dýl.
4. Sestra zase měla na vysvědčení samé jedničky. Vsadím se, že mi to dělá naschvál.
5. Babička je tlustá, protože je plná lásky.
6. Strašně bych si přála ještě bratříčka, Ale máma stále používá tampón...
7. Čím je člověk starší, tím jsou jeho zuby dražší.
8. Holky neumí čůrat ve stoje, protože nevědí co si mají držet.
9. Když babičku bolí zuby, dá je do skleničky.
10. Já už nemám babičku: zasadili jsme ji na hřbitově.
11. Aj maminky se musejí pást, aby jim z prsou teklo mléko?
12. Švýcarské krávy využívají v první řadě na výrobu čokolády.
13. Obyvatelé Sardinie se nazývají sardinky.
14. Aby to bylo dobré, sestřičky v nemocnici musejí být sterilní.
15. Lékaři říkají, že nejhorší jsou smrtelné choroby.
16. Když se mi narodil bratříček, dali ho do akumulátoru.
17. Nejužitečnější zvíře je prase. Každou jeho část můžeme zužitkovat: přední a zadní část jako maso, kůži na boty, ze srsti kartáčky a jeho jménem můžeme dokonce i nadávat.
18. Nejsem pokřtěný, ale očkovaný jsem.
19. Nevím kolik je mi roků, protože se to stále mění.
20. V maminčině bříšku je miminko, jenom nevím, jak ho spolkla.
21. Akvárium je vlastně malé moře, ve kterém plavou domácí rybičky.
22. Výživné je plat dětí, když se otec odstěhuje z domu.
23. Každá ryba vyrábí jikry, ruské ryby i kaviár.
24. Krávy nemohou rychle běhat, aby jim z vemena nestříkalo mléko.
25. Muži u nás se můžou oženit jen s jednou ženou. Tomu se říká monotónní.
26. Nechápu, proč se mamka hněvá, že jsem rozbil vázu. Stejně byla stará a dokonce čínská, kdyby byla aspoň naše ...
27. Poloostrov je taký ostrov, který úplně nedokončili.
28. Babička se odstěhovala na druhý svět. Takže už i já budu mít někoho v cizině.